Hlavní navigace

Ubuntu One Music Store

Sdílet

Adam Štrauch 19. 11. 2009

Na blueprints­.launchpad.net se objevil zajímavý návrh. Jde o rozšíření nynějších aplikací pro přehrávání hudby preferovaných v Ubuntu. Těmi jsou Rhythmbox a Banshee. Rozšíření by mělo umožnit koupit hudbu z tzv. Ubuntu One Music Store. Šlo by o takovou alternativu k iTunes, známé aplikaci od Apple. K tomu jak to vlastně je s vývojem mnoho informací není, ale něco málo o tom, jak by měl celý koncept vypadat je.

Pokud by se vše nakonec povedlo, resp. by to bylo určitou prioritou pro další vydání Ubuntu, byla by to pro linuxový svět velmi dobrá zpráva. V kontextu s Ubuntu One Music Store se sluší zmínit i Amazon MP3 Downloader, který dělá podobnou práci a pro linuxové distribuce dostupný již je. Bohužel se mi nepodařilo najít 64bit verzi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 11. 2009 14:03

  Ubuntu (neregistrovaný) ---.231.broadband3.iol.cz

  Mám sice na Desktopu Ubuntu, ale byl bych rád aby to nedopadlo jako se službou Ubuntu One, že je jen pro Ubuntu. Když otevřenost tak Provšechny ne? A v jednotě je síla :-)

 • 20. 11. 2009 19:14

  TKL (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz

  Když pominu to, že v tom návrhu jsou i s chlupama okopčené iTunes, zajímalo by mně, jak to chtějí řešit licenčně. Protože o tom tam není ani slovo a je to 1000× důležitější, než technické řešení.

  Jak dlouho trvalo Apple, než dokázal s vydavateli uzavřít takové smlouvy, aby mohl nabízet hudbu bez DRM? A jak dlouho to asi bude trvat Canonicalu?

  Pokud se nevyřeší toto, je celý projekt předem odsouzen k zániku.