Hlavní navigace

Ubuntu Touch vylepšuje podporu neoficiálních zařízení

7. 7. 2016

Sdílet

Kromě oficiálních telefonů od Meizu, se kterými se Ubuntu Touch prodává, komunita systém portuje také na další zařízení. Snahu můžete finančně podpořit na Patreonu. Marius Gripsgård ohlásil, že aktuálně už systém běží na OnePlus One, OnePlus X, Fairphone 2, Nexus 5, Nexus 6 a Nexus 9.

Nejlépe je na tom Nexus 5, kde už by mělo fungovat úplně všechno. U dalších zařízení však některé součásti jako GPS nebo fotoaparát zatím nefungují, takže je systém stále spíš na hraní. Dále je v plánu podpora OnePlus 2, OnePlus 3 a Nexus 5×. Nové buildy by měly být zveřejněny 23. července.

(Zdroj: Softpedia)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 7. 2016 15:28

  kvok

  Mám a nějak netuším, o co designerům UI šlo. Gesto na multitasking je fajn a to je asi tak všechno pozitivní. Ve výchozím nastavení je spuštění aplikace, která není v oblíbených, záležitost na 20 sekund. Vůbec se vzdali tlačítek, aby použili gesta, což je ale k ničemu, protože tak jako tak je tam hamburger menu pro procvičení prstů. K návratu na domovskou obrazovku je potřeba gesto + klepnutí, což je zdlouhavé. Desktopové aplikace totálně nepoužitelné kvůli titěrným ovládacím prvkům (tablet).

 • 7. 7. 2016 15:55

  x.Dub

  No za mě je to docela dobře použitelné. Sice občas nabíhání aplikací trvá, ale zase se dají úplně zavřít (né jako na androidu). A k návratu na domovskou obrazovku stačí jedno gesto - tažení z leva úplně doprava, jedinou vyjímkou jsou "scopes", kde je opravdu potřeba vytáhnout panel a kliknout na domovskou ikonu. Ale to snad doladí časem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.