Hlavní navigace

Ubuntu Touch začne skromně. Velcí výrobci zatím nemají zájem

Sdílet

Roman Bořánek 15. 1. 2014

Jono Bacon, komunitní manažer Ubuntu, byl hostem Ask Me Anything na Redditu. Odpovídal na různé otázky včetně těch týkajících se mobilní verze systému Ubuntu Touch. Přestože první telefony s Ubuntu Touch by se na trh měly dostat ještě letos, podle Baconova vyjádření nepůjde o kousky od největších výrobců.

„Z dlouhodobého hlediska bychom byli velmi rádi, aby se do projektu zapojili velcí výrobci. Ale k tomu povede ještě dlouhá cesta s řadou dílčích záležitostí. Byl bych překvapen, kdyby se něco takového povedlo dříve než v roce 2015,“ přinesl fanouškům ne zrovna dobrou zprávu.

Podle Bacona v dohledné době můžeme očekávat spolupráci pouze s menšími výrobci, což nutně nemusí být špatně. Firefox OS tímto způsobem slušně nastartoval. Jedním z klíčů jeho úspěchu je však intenzivní spolupráce s mobilními operátory. O té v souvislosti s Ubuntu Touch zatím moc slyšet nebylo.

(Zdroj: OMG Ubuntu)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 1. 2014 9:49

  JeCh

  Pokud se chce Ubuntu prosadit, měli by se podle mýho spojit s nějakým z Čínských výrobců jako Jyaiu, Zopo, ThL a dalších. Mají velmi dobrý HW za perfektní ceny. S telefony on nich by mohli opravdu udělat díru do světa...

 • 16. 1. 2014 13:00

  JeCh

  Číňanovi moc americký Android nevoní. Pořád vymejšlejí vlastní verze jako MIUI, Lewa nebo Aliyun. Tak si myslim, že by po nějakém jiném OS mohli docela rádi šáhnout...