Hlavní navigace

Účet na mojeID už má 30 000 uživatelů

9. 11. 2011

Sdílet

Služba mojeID, která nabízí ověřenou OpenID autoritu, začíná zrychlovat svůj růst. Před měsícem jsme psali o tom, že už se na ní zaregistrovalo 20 000 uživatelů, dnes CZ.NIC oznámil překonání hranice 30 000 registrací. Zajímavé je dění také kolem provozovatelů webů, podporu oznámila Mladá fronta, která nabízí OpenID na osmnácti webech.

Není to tak dlouho, co jsme oznámili registraci uživatele s pořadovým číslem 20 000, k níž došlo 4. října tohoto roku. Nových 10 000 uživatelů mojeID tedy přibylo prakticky za jeden měsíc. Aktivní jsou v poslední době také provozovatelé služeb. Nedávno ohlásilo implementaci mojeID vydavatelství Mladá fronta, které tuto službu zavedlo pro 18 svých webů. Výčet společností nabízejících přihlášení přes mojeID by se měl ještě do konce tohoto roku rozrůst. Očekáváme totiž implementaci mojeID do systémů dalších významných internetových společností, říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.