Hlavní navigace

Ukončený a zase obnovený vývoj Ubuntu Tweak

22. 10. 2012

Sdílet

Vývojář projektu Ubuntu Tweak, Ding Zhou, se dostal do situace, do které se dostalo a dostane mnoho dalších vývojářů malých open source projektů. Největší novinkou poslední verze Ubuntu Tweak byla funkce „Apps“, která potřebuje spolupráci vzdáleného serveru. Zájem o tuto funkci byl tak veliký, že Ding Zhou musel věnovat serverové části víc času než chtěl. Vzhledem k tomu, že práce na Ubuntu Tweak mu finance živobytí nepřinášela, rozhodl se vývoj ukončit.

Netrvalo to ani moc dlouho a svůj postoj si rozmyslel. Na svém blogu zveřejnil post, kde více rozebral, kvůli čemu chtěl s vývojem skončit a jak to vidí dál. Po oznámení o konci vývoje se ozvalo hodně lidí z komunity, začaly vznikat forky a vůbec se o Ubuntu Tweak objevil obecný zájem. Takže svůj postoj přehodnotil a bude s vývojem pokračovat dál, i když s menším nasazením.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.