Hlavní navigace

Úložiště MediaFire přináší částečnou podporu Linuxu

23. 1. 2015

Sdílet

Služba MediaFire začínala jako klasický repozitář souborů, ale později se proměnila spíš v osobní úložiště. Nabízí 10 GB zdarma a 1 TB momentálně za akční cenu 2,49 dolaru měsíčně. MediaFire sice nemá klasický klient pro Linux, ale zveřejnila alespoň dva nástroje, které přístup k souborům podstatně zjednodušují.

Jedná se o příkazového klienta ve stylu FTP a modul pro FUSE, díky kterému s obsahem úložiště můžete pracovat jako se standardním souborovým systémem. Oba nástroje jsou open source, naleznete je na GitHubu. Testování probíhalo na Debianu a FreeBSD, ale problém by neměl být ani s dalšími unixovými systémy.

(Zdroj: Phoronix)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 1. 2015 16:59

  Jarda_P

  Tedy vzhledem k tomu, ze jim to vsechno nejspis jede na Linuxu nebo BSD, tak mohli dat do placu ssh/rsync. FTP umi snad pulka tehlech ulozist, i kdyz, pravda, typicky jen pro zapis. Takze duvodem k jasotu je snad jen ten fuse modul.

 • 23. 1. 2015 18:09

  - (neregistrovaný)

  Ad podmínky služby:
  1) Někdo by měl jasně a rozumně vymezit, na co ta webová stránka má a nemá právo.
  Tvrdit, že se stáhnutím obsahu z nějakého odkazu na jejich službu se automaticky zavazuji k respektování nějakých licenčních podmínek, které někde na jejich webu visí u mě hraničí s trestuhodnou arogancí a touhou dožadovat se i těch práv, která jim nenáleží.
  I když, aspoň si neuzurpují má autorská práva jako někdo.

  Mimochodem: Krom toho, že neručí za nic je tu ještě tenhle skvost:
  MediaFire premium accounts file transactions below a minimum of 100KB will be registered as 100KB transactions. Additionally, premium accounts are limited to initiating no more than 1 million (1,000,000) transfers per month. Non-premium accounts have no transfer limits.

 • 23. 1. 2015 19:47

  Roman Bořánek
  Zlatý podporovatel

  To vypadá jako nějaký pozůstatek staré éry služby. Stáhnout už tam nic nejde, přesměruje vás to na https://www.mediafire.com/software/desktop/.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.