Hlavní navigace

UltraRAM spojuje výhody paměti RAM a úložiště SSD

13. 1. 2022

Sdílet

Paměť RAM Autor: Depositphotos

Vědci z Lancasterské univerzity tvrdí, že se přiblížili k řešení kombinujícímu výhody RAM a SSD do jednoho zařízení. Komponenta nazvaná UltraRAM je popisována jako paměťová technologie, která kombinuje stálost datové paměti, jako je flash, s rychlostí, energetickou účinností a trvanlivostí pracovní paměti, jako je DRAM. Technické detaily byly zveřejněny v článku ULTRARAM: A Low-Energy, High-Endurance, Compound-Semiconductor Memory on Silicon.

Nový typ paměti má nabídnout dobu ukládání dat alespoň 1000 let, vysokou rychlost a výdrž při cyklickém přepisování programu. UltraRAM má tedy šanci v počítači překlenout propast mezi RAM a perzistentním úložištěm. Teoreticky byste jej tedy mohli použít jako jednorázové řešení pro splnění těchto různorodých požadavků na práci s daty. V budoucnu by tedy váš počítač mohl mít třeba 2 TB UltraRAM, což by pokrylo potřeby na RAM i úložiště zároveň.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.