Hlavní navigace

Únik zdrojových kódů Windows XP potvrzen, podařilo se zkompilovat funkční systém

1. 10. 2020

Sdílet

Windows

Minulý týden se na internetu objevily uniklé zdrojové kódy, které měly patřit operačnímu systému Windows XP. O jejich pravosti řada lidí pochybovala a podle některých informací mělo jít o již dříve zveřejněné kódy k Windows NT. Nyní byla pravost zdrojových kódů potvrzena lidmi z Microsoftu. Přestože některé komponenty chybí, kód je autentický a patří Windows XP.

Americký youtuber skrývající se za přezdívkou NTDEV (YouTube, Twitter) se ale rozhodl na vyjádření firmy nečekat a zkusil kód zkompilovat a spustit. Jedná se o stejného člověka, který před časem takto zkompiloval Windows NT. Teď se mu to podařilo jak s uniklými zdrojáky od Windows XP, tak i s Windows Server 2003.

V úniku z minulého týdne bylo několik dalších operačních systémů od Microsoftu jako Windows 2000, Embedded (CE 3, CE 4, CE 5, CE, 7), Windows NT (3.5 a 4) a MS-DOS (3.30 a 6.0).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.