Hlavní navigace

UPC internet využívá 500 000 českých domácností

21. 2. 2018

Sdílet

UPC notebook

Počet domácností, které využívají internetové připojení od společnosti UPC Česká republika, přesáhl půl milionu. V uplynulém roce přibylo 23 600 nových uživatelů. Samozřejmě, nadále zároveň investujeme do rozšiřování dostupnosti našich digitálních služeb v nových lokalitách. Neustálý růst zájmu uživatelů o internet od UPC zároveň potvrzuje technologickou vyspělost naší velkokapacitní sítě, díky které se UPC internet stal synonymem pro rychlý, datově neomezený a spolehlivý internet za výhodnou cenu, okomentoval výsledek generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika Martin Miller.

Společnost UPC v lednu pro své zákazníky opět zrychlila internetové připojení, a to tak, že z dosavadního tarifu 100 Mb/s se stal 150 Mb/s, a tarif 200 Mb/s zrychlil na 300 Mb/s. Nejvyšší tarif 500 Mb/s zůstal beze změny. Nová nabídka internetu od UPC tak v současnosti představuje rychlosti 150, 300 a 500 Mb/s.

Společnost UPC Česká republika zaznamenala v minulém roce výrazný narůst objemu přenesených dat ve své síti, a to až o 23 procent na 621 mil. GB. O rok dříve (v roce 2016) představoval objem celkově přenesených dat v síti UPC (download a upload) celkem 505 mil. GB. Zájem o datové přenosy rostl jak z důvodu přibývání nových internetových uživatelů UPC internetu, tak i díky rozšiřování optické sítě UPC v nových lokalitách.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.