Hlavní navigace

UPC pouští službu Wi-Free do ostrého provozu

15. 7. 2015

Sdílet

UPC spustilo 15. dubna testovací provoz sdílené Wi-Fi sítě, zvané Wi-Free. Zpočátku byla testována jen v Plzni. K zapojení dalších měst do projektu došlo až nyní. 

Wi-Free je druhá bezdrátová síť, kterou vysílají Wi-Fi modemy od UPC. Je úplně oddělena od běžné domácí sítě a její rychlost byla stanovena na 10 Mbit/s pro download a 2 Mbit/s pro upload. Na jeden přístupový bod se může připojit maximálně pět klientů.

Službu mohou využívat jen předplatitelé služeb UPC. Ti se mohou přihlásit do každé sítě Wi-Free, která bude v jejich dosahu prostřednictvím hesla, které si sami navolí v aplikaci Moje UPC. Zákazníci ale mají možnost tuto službu odmítnout a na svém modemu Wi-Free zakázat. Sami potom ale nebudou moci službu WiFi sítě zdarma mimo své bydliště využívat.

Přípojná místa k UPC Wi-Free jsou všude, kde jsou zákazníci UPC. Zákazníci se tak mohou připojit ve většině českých měst. Navíc mohou využít přípojná místa v Belgii, Irsku, Maďarsku, Nizozemí, Polsku, Švýcarsku a Rumunsku.

Více informací naleznete na webových stránkách společnosti UPC.

(Zdroj: UPC.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.