Hlavní navigace

Upravený plán vývoje Firefoxu na rok 2010

29. 12. 2009

Sdílet

Mozilla Corporation upřesnila plán vývoje pro příští rok. Potvrzeno je, že letos se již uživatelé ostré verze Firefoxu 3.6 nedočkají. Měla by ale vyjít hned zkraje roku 2010.

Větší počet novinek se chystá až do Firefoxu 4.0, jehož preview verze by měla spatřit světlo světa zhruba v polovině roku a s uvolněním ostré verze se pak počítá ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010. V plánu jsou velké změny v uživatelském rozhraní, integrace funkce pro online synchronizaci uživatelských dat (např. záložky, historie, nastavení) mezi různými instalacemi na více počítačích, doplnění nového systému rozšíření bez nedostatků toho současného (potřebné restarty prohlížeče, problémy s kompatibilitou při upgradech prohlížeče, složitější vývoj) a vestavění nástrojů pro vývojáře. Mohlo by jít i přímo o velmi oblíbené rozšíření Firebug, ale to zatím nelze tvrdit s jistotou.

(Zdroj Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 12. 2009 3:54

    Jirka (neregistrovaný)

    Místo péče o stabilitu a spolehlivost jde Ff už dlouho cestou samoúčelných inovací. Fiktivní nárůst rychlosti udávaný v testech řada lidí v praxi prostě nepozoruje, být nucen se každou chvíli vyrovnávat s novým vzhledem a samovolnými změnami nastavení a chování aplikace po updatech taky každého nebaví. Navíc je tu stále větší spotřeba výkonu pc. Když si to vše sečtu, ať se jdou páni vývojáři s takovým přístupem vycpat, nebo ať se nechají najmout v Redmontu.

Byl pro vás článek přínosný?