Hlavní navigace

Uvolněno KDE Software Compilation 4.5 RC1

28. 6. 2010

Sdílet

Od vydání druhé bety KDE SC 4.5 uplynul už měsíc a vývojáři za tu dobu opravili stovky bugů. Nastal tak čas uvolnit pro komunitu první RC verzi a pustit se do dalšího testování. Finální verze by měla být k dispozici během srpna. Všechny změny už jsou kompletně implementované a pouze se opravují chyby a pracuje se na překladech. Mezi novinkami najdeme třeba automatické rozmísťování oken do dlaždic, volitelně WebKit v Konqueroru, změny v oznamování událostí a vývojáři se soustředili hodně také na stabilitu celého balíku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 6. 2010 17:19

  Aidamos

  Než nějaké umísťování do kaskády bych byl radši, kdyby si každé okno pamatovalo svoji polohu jako v GNOME nebo třeba i ve Windows. to je to takovej strašnej neřešitelnej problém nebo co? Volba „inteligentně“ nebo „do nulového rohu“ mi absolutně nevyhovuje. Mám nastaveno „na střed“, ale u spousty dalších oken to musím nastavovat ručně a vynucovat oknům jejich polohu, pakliže je chci mít vždy v určitém místě.

 • 29. 6. 2010 11:25

  nazir

  Já bych zase uvítal, kdyby vrátili konsoli její původní vlastnosti, zejména možnost definovat její velikost podle počtu sloupců/řádek (+ změna velikosti okna při změně velikosti fontu), NEpamatování si velikosti předchozího okna, prakticky celé menu Settings z 3.5 řady…
  Tohle mne na KDE4 vytáčí…

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.