Hlavní navigace

Uživatelé LinuxQuestions si jako oblíbenou desktopovou distribuci zvolili Slackware

13. 2. 2017

Sdílet

Uživatelé serveru LinuxQuestions si vybrali nejoblíbenější linuxové distribuce. Podle výsledků ankety v kategorii desktopu zvítězil překvapivě Slackware. Je to skutečně zvláštní výsledek, podle DistroWatch je Slackware až na 28. místě a na vrcholu žebříčku sedí zvučná jména Mint, Debian, Ubuntu, openSUSE a Manjaro. Zřejmě se uživatelé Slackware hodně snažili.

Serverovou kategorii vede CentOS, nejoblíbenějším mobilním systémem je Android. Hlasovalo se také o desktopovém prostředí, kde vede KDE, na druhém místě je Xfce a třeba Cinnamon a MATE získaly pár hlasů. Dobře se nedařilo ani GNOME, které se stále ještě zřejmě nedostalo z problémů způsobených přechodem z druhé verze na třetí.

Nedávno volil svou oblíbenou distribuci také server FOSS Force a stejně jako vloni vyhrál Arch Linux, na druhém místě je elementary a na třetím pak je PCLinuxOS.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.