Hlavní navigace

V Indii budou k mání telefony s Androidem Go za 600 Kč

4. 1. 2018

Sdílet

U Indie jako velmi lidnaté a velmi chudé země nelze očekávat kabelové připojení k internetu pro většinu z ~1,3 miliardy obyvatel. Velká část lidí zde využívá mobilní připojení, ale výdaje na chytrý telefon ani současné střední třídy si nemohou dovolit. Indie tak už dříve podporovala třeba Firefox OS, nyní po jeho konci se vrací na scénu Android.

Google před časem představil speciální verzi Android Go, která se od běžné liší tím, že je optimalizována pro běh na malém množství paměti (od 512 MB výše), zabírá méně místa na úložišti a systém také informuje o spotřebě mobilních dat a při prohlížení stránek jsou data nejprve zkomprimována / zmenšena a až poté odeslána uživateli (obdoba Opera Turbo).

V dohledné době by se na indickém trhu měly objevit superlevné chytré telefony s Androidem Go od místních výrobců, konkrétně se hovoří o značkách Micromax, Intex a Lava. Cena se bude pohybovat kolem 30 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.