Hlavní navigace

V letadle hořel Samsung Note 7, byl už po výměně

5. 10. 2016

Sdílet

Let Southwest Airlines číslo 944 z Louisville do Baltimore byl ráno evakuován ještě na výchozím letišti. Důvodem byl kouř v kabině způsobený telefonem Samsung Galaxy Note 7. To by nebylo samo o sobě až tak překvapivé, protože o problémech s baterií těchto telefonu se dávno ví. Zajímavé ovšem je, že tento konkrétní telefon na palubě letadla už byl vyměněn za „bezpečný kus“. Majitel si jej vyzvedl 21. září v obchodě AT&T.

Majitel prý telefon podle instrukcí v letadle vypnul a dal do kapsy, poté se z něj začalo kouřit. Odhodil jej na podlahu a telefon po chvíli kouření vzplál a ožehl koberec a podlahu v letadle. Poté všichni cestující i personál v bezpečí opustili letadlo. Let byl poté zrušen a cestující dostali letenku na pozdější spoje. Majitel zničeného telefonu si už mezitím pořídil iPhone 7.

K celé záležitosti se nám vyjádřila společnost Samsung, která chce celý incident prošetřit sama. Dokud se nám nepodaří postižený telefon získat a prověřit, tak nemůžeme potvrdit, že tento incident způsobil nový Note7. Spolupracujeme ale s úřady i leteckou společností Southwest, abychom zařízení získali co nejdříve. Jakmile přístroj prověříme, poskytneme další informace, říkáOndřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.