Hlavní navigace

V Německu chtějí zpoplatnit ukázky článků pro vyhledávače

29. 11. 2012

Sdílet

V Německu se připravuje legislativa, která by měla zpoplatnit krátké ukázky článků, které se objevují ve vyhledávačích a různých agregátorech. Za návrhem je pravděpodobně lobby velkých vydavatelů novin a časopisů. Cílem je pak zejména společnost Google a jejich služby, například Google News.

Návrh se má projednávat dnes a proti němu se, stejně jako proti ACTA, postavila i společnost Mozilla. Ta se dlouhodobě snaží bojovat za svobodný internet.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 11. 2012 10:47

  M. (neregistrovaný)

  Suhlasim so spoplatnenim kratkych sprav dnes dostupnymi prostriedkami, takze prosim nevymyslat nove zakony. Toto je mozne urobit aj teraz a to tak, ze noviny zamknu vsetky stranky pred neplatiacimi uzivatelmi, teda aj pred vyhladavacmi a googlom. To vsak neurobia, pretoze by neboli dohladatelny googlom. Takze mi z toho vychadza, ze vydavatelia chcu od googlu sluzbu a chcu od neho za to este peniaze.

 • 29. 11. 2012 14:07

  Jouda (neregistrovaný)

  Volby do federalniho parlamentu jsou az na podzim 2013. Pirati jsou jen v par zemskych parlamentech.

 • 29. 11. 2012 15:22

  Ivan Nový (neregistrovaný)

  Noviny to nemohou vyhrát, maximálně se ukáže, že zprávy lze získávat odjinud, než z novin. Pro Google to bude motivace vytvořit umělého novináře. Udělají to, co dělá většina novinářů, přepisuje cizí zprávy.

Byl pro vás článek přínosný?