Hlavní navigace

Valve oznámilo linuxovou konzoli, pošle ji 300 testerům

Roman Bořánek

Valve na tento týden naplánovalo tři velká oznámení. V pondělí to byl herní systém SteamOS založený na Linuxuve středu potom konzole na bázi PC, která bude SteamOS obsahovat. Mnoho toho však oblíbené Valve neprozradilo. Konzole by měla být k dispozici v roce 2014, již za pár týdnů ale bude hráčům rozesláno 300 testovacích kousků zdarma. Pokud byste se chtěli zúčastnit testování, musíte učinit pět kroků, které naleznete v oznámení, a potom mít štěstí ve slosování.

Politika Valve se SteamOS se podle všeho bude značně podobat politice, kterou razí Google s Androidem. Valve sice nabídne konzoli, avšak spíše jako referenční model a příklad pro ostatní výrobce. Trhání prodejních rekordů není to nejdůležitější, hlavním cílem společnosti je co největší rozšíření operačního systému. První mašiny se SteamOS by měly přijít už začátkem příštího roku.

Naše čtenáře také jistě potěší, že zařízení, alespoň to od Valve, bude „hacker friendly“. V oznámení se nachází otázka: „Můžu tu krabičku hacknout? Spustit tam jiný operační systém? Vyměnit komponenty? Nainstalovat vlastní software? Použít ji k postavení robota?“ A Valve na ni odpovídá „jistě!“.

Našli jste v článku chybu?