Hlavní navigace

Valve potvrdila Steam pro Linux, nejprve bude pro Ubuntu

18. 7. 2012

Sdílet

Společnost Valve na svém blogu oficiálně potvrdila přípravu platformy Steam pro Linux. Je to poprvé, co byla tato informace přímo zveřejněna Valve, doposud šlo jen o kusé informace pocházející sice z nitra společnosti, ale firma samotná se k celé věci nevyjadřovala. Nyní byla pro linuxové aktivity založena samostatná sekce v blogu a vyšel už i první článek.

V něm se dočtete, že firma pracuje na portaci Steamu a Source Engine pro Ubuntu. Důvody jsou prý dva: v první fázi je nutné vše testovat v jediném prostředí a Ubuntu je mezi uživateli desktopových distribucí velmi populární. Neznamená to ovšem, že nebudeme podporovat i jiné distribuce. Podle úspěchů s Ubuntu se v budoucnu rozhodneme, které další distribuce budeme podporovat, píše se v blog postu.

V tuto chvíli je ovšem jasným cílem portace Steamu na Ubuntu 12.04. Během letošního roku se prý už udělala hromada práce, klient je funkční a většina hlavních funkcí už je k dispozici. Brzy by prý mělo začít interní beta testování.

Zároveň probíhá portace hry Left 4 Dead 2, na které se testuje propojení hry a platformy Steam. Také hra už prý docela dobře běží na Ubuntu, nyní se pracuje na zvýšení výkonu, aby vše běželo stejně plynule jako na Windows. Brzy prý přijdou další podrobnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.