Hlavní navigace

Valve se zaměří na hardware, potvrzuje to nabídka práce

5. 9. 2012

Sdílet

Už delší dobu se spekuluje o tom, že by společnost Valve mohla vyvíjet svou vlastní herní konzoli, zvanou neoficiálně „Steam Box“. Podle mnohých je to také důvod, proč se připravuje Steam pro Linux. Společnost teď zveřejnila nové nabídky práce a hledá i průmyslového designéra. Konkrétní popis pozice a její široký záběr svědčí o tom, že Valve hodlá pracovat na vlastním hardware. Zda ale půjde o kompletní konzoli, periferie či o něco jiného, zatím není jasné.

Otevřené platformy jako PC a Mac jsou pro nás důležité, protože nám a našim partnerům umožňují budovat robustní a přímý vztah se zákazníky. Jsme ale otrávení nedostatkem inovací v oblasti počítačového hardware, takže se do ní vrháme. Dokonce ani základní periferie jako klávesnice a myš se během mnoha let vůbec nezměnily. V trhu zeje velká díra a nové možnosti jsou dlouhodobě přehlíženy, píše Valve také ve své nabídce práce.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.