Hlavní navigace

Vánoční vydání VectorLinux 5.8

19. 12. 2006

Sdílet

Vývojářský tým distribuce VectorLinux vydal novou verzi 5.8 Standard s kódovým jménem Santa. Práce na nové verzi trvaly několik měsíců, během kterých bylo opraveno mnoho chyb ze starší verze a celý systém byl vyladěn a stabilizován. Aktuální verze vychází ze Slackware 11.0. VectorLinux nabízí mnoho binárních programů jako Java, Flash 9, kodeky pro Real a Windows media a další. Systém samotný obsahuje jádro 2.6.18.5, Xfce 4.3.99.2, SeaMonkey 1.0.6, Firefox 2.0 a Operu 9.10. Další informace získáte z oznámení vydání, stahovat můžete začít na domovské stránce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2006 22:39

  santa (neregistrovaný)
  Opravdovým požehnáním bude jednou distribuce, kde bude jedno co je obsaženo ve výchozí instalaci. Windows XP jsou 6 roků staré, ale beru jako samozřejmost, že za 5 sekund po vydání nové Opery ji tam můžu mít i s češtinou a ikonkou na ploše..
 • 19. 12. 2006 22:42

  rfree (neregistrovaný)
  Vždyť to je tak u všech ne?? Tady jsou jenom 3 možnosti:
  1) jsem to nějak nepochopil
  2) vy jste to absolutně nepochopil
  3) linux jste viděl z rychlíku a nemáte o tomhle ani páru tak byste si mohl podobné provokace odpustit

  (tipuju trojku, ale pokud je to jednička - přece jenom sedím hodiny v učení a jsem unavený :-) - tak se omlouvám)
 • 19. 12. 2006 23:07

  santa (neregistrovaný)
  Bohužel u všech to nejde, ale je fakt, že docela to splňuje Gentoo, taky proto ho používám.
  Jestli to jde u všech tak by snad ve zprávě nevyjmenovávali verze tolika úplně autonomních programů.
  Je fakt, že zrovna Opera má velký výběr předpřipravených balíčků pro různé distribuce, ale Vector tam není a už vůbec ne nějaký Santa Edition..
  No a u zprávičky jsem si vzpomněl na to jak jsem používal třeba zrovna Vectora nebo Mandrake a jelikož jsem chtěl mít všechno aktuální tak jsem se v tom musel věky šťourat, stahovat balíčky z neoficiálních zdrojů, případně si balit sám, což by mě už jaksi nebavilo..
 • 19. 12. 2006 23:27

  santa (neregistrovaný)
  Ne, už jsem po menším průzkumu zjistil, že Vector 5.8 je založen na Slackware 11.0 a na ten je přímo operácky build. Nicméně Opera je touto podporou ojedinělá. Kdo jiný vám takto naservíruje přes 50 různých buildů..
  Snad někdo pochopil o co mi šlo, ta zprávička mě chtěla přesvědčit ke stažení nového Vectora mimojiné tím, že obsahuje SeaMonkey 1.0.6 a Operu 9.1. Proč teda, když už není sebemenší problém je mít v libovoné distribuci?