Hlavní navigace

Vaše HTC Hero jako blesk díky SuperHero

13. 5. 2010

Sdílet

V minulých týdnech jsme psali o nezájmu HTC uvolňovat aktualizace pro své starší produkty. Naštěstí je tu ale aktivní komunita a otevřený Android, což ve výsledku dává relativně použitelný systém pro váš telefon. Pokud máte stejný telefon jako já, tedy HTC Hero, určitě také čekáte na aktualizaci. Pokud ale nevyžadujete oficiální podporu, ale za to pokukujete po něčem rychlejším a modernějším, můžete zkusit novou ROM s názvem SuperHero od týmu, který pracuje na VillainROM. Jde sice zatím o beta verzi, ale pokud s telefonem nefotíte, nemělo by vás SuperHero nějak extra omezovat. Zatím je ROMka dostupná pouze pro dárce (minimálně 121 kč), ale měla by být brzy pro všechny.

ROMka je totiž založená na čistém Androidu s několika vylepšeními z HTC Sense, ADW Launcherem a JIT kompilátorem. Výsledkem je velmi rychlý systém. Hodně uživatelů si ho pochvaluje, ale stejně jako jiné 2.1 ROM trpí některými nedostatky. V první řadě to jsou nazelenalé fotky z foťáku. Naprosto totožný problém se objevil i na Nexus One, konkrétně na některých kusech vyrobených v dubnu. Na řešení si ještě počkáme. Další problém, který se uživatelům objevuje, se týká MMS zpráv, které nejdou odesílat. Já nic podobného nepozoroval. Poslední hlavní nedostatek je psaní dlouhých zpráv na 160, které po odeslání druhá strana nepřečte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.