Hlavní navigace

Velká Británie bude udělovat pokuty za výchozí hesla v zařízeních

26. 11. 2021

Sdílet

Heslo 123456 Autor: Depositphotos

Vláda Velké Británie vydala nový zákon, který chrání chytrá zařízení připojená k internetu. Zákon o bezpečnosti zařízení a telekomunikační infrastruktury (The Product Security and Telecommunications Infrastructure Bill) má tři body:

  1. Jsou zakázaná výchozí lehce odhadnutelná hesla u zařízení. Každé musí mít unikátní heslo. Také je zakázán reset do továrního výchozího hesla.
  2. Zákazník musí být informován, po jakou dobu bude zařízení dostávat bezpečnostní opravy. Pokud je dostávat nebude vůbec, musí to být explicitně uvedeno.
  3. Bude oznámen veřejný kontakt, kam se mohou hlásit bezpečnostní problémy a chyby.

Za nedodržení jsou stanoveny pokuty až 10 miliónů liber nebo 4 % ročního obratu. Také je stanovena denní pokuta do 20 tisíc liber za probíhající porušování. Nový zákon se týká chytrých telefonů, routerů, bezpečnostních kamer, herních konzolí, chytrých reproduktorů, a kuchyňské techniky a hraček připojených k internetu. Naopak se netýká počítačů, aut, zdravotních zařízení a chytrých měřičů. Zákon se netýká jen zařízení vyrobených ve Velké Británii, ale také levného importu například z Číny.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?