Hlavní navigace

Velké společnosti proti patentu

18. 5. 2005

Sdílet

ABC News informuje o šesti společnostech, které se pokoušejí legální cestou zaútočit na patent firmy CSIRO. Patent se týká bezdrátových sítí a využívá technologie 802.11a a 802.11g. CSIRO vybírá za využití technologie $4 na každý (!) výrobek.

Zmíněné společnosti se jmenují Apple, Dell, Hewlett Packard, Intel, Microsoft a NetgearIt a pravděpodobně se jedná o patent 5 487 069 „Wireless LAN”. Na první pohled je jasné, že patent má velmi široké pole působnosti.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 5. 2005 10:13

  Ped (neregistrovaný)
  Ted nechapu (neznam vubec historii vzniku "WLAN", a jak moc velky a skutecny prinos tenhle patent byl) proc by ten patent nemel byt v poradku a jak ho teda chteji zminene firmy napadnout. (to jsem se dival i na ty linky z clanku)
  $4 za vyrobek neni malo, ale to je snad uz vec vlastnika patentu, za kolik ho poskytne.

  Pokud ten patent neni vykradnuti neceho vseobecne znameho, tak jediny dobry duvod proc ho zrusit (a vsechny ostatni patenty!) je to, ze jiste krajiny na US(euro,atd,...) patenty z vysoka s....neberou ohled a tudiz si implementuji vsechno s ukradenymi nejmodernejsimi technologiemi. Jsem zvedav, jak dlouho jim US vydrzi konkurovat s timto pristupem, kdyz se muzi pouzivat zastarala technologie kvuli cene.
  Ale to by prisli o patenty i zminene velke spolecnosti. :)
 • 18. 5. 2005 12:54

  mrk (neregistrovaný)
  http://www.csiro.au/

  CSIRO neni firma, ale Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization. Rozsah jejiho vyzkumu je obrovsky a podle linkovaneho clanku penize z vyuzivani technologii pujdou do vyzkumu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.