Hlavní navigace

Velké výzkumné infrastruktury mají svůj web

1. 12. 2017

Sdílet

Sdružení CESNET ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy spustilo webové stránky Velké výzkumné infrastruktury České republiky. Nový web obsahuje informace o všech infrastrukturách, které jsou zapsány v Cestovní mapě ČR velkých výzkumných infrastruktur. Jde o jedinečná zařízení, která vykazují vysokou znalostní a technologickou náročnost a jsou provozována na principu otevřeného přístupu k jejich kapacitám. Více v příloze.

Velké výzkumné infrastruktury jsou jedinečná zařízení, která vykazují vysokou znalostní a technologickou náročnost a jsou provozována na principu otevřeného přístupu k jejich kapacitám. Svým uživatelům tak umožňují dosahovat průlomových poznatků v oblastech základního a aplikovaného výzkumu, jakož i vývoj pokročilých technologií s potenciálem pro uplatnění v moderních inovativních produktech a službách s vysokou přidanou hodnotou.

Jednotlivé infrastruktury jsou v rámci webu členěny podle odvětví, v nichž působí. Těmi jsou fyzikální vědy, energetika, environmentální vědy, biomedicína a společenské či humanitní vědy. Samostatný odkaz je věnován e-infrastrukturám, mezi které patří také národní e- infrastruktura pro vědu, výzkum a vzdělávání CESNET. Právě její provozovatel, sdružení CESNET, nový web spravuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.