Hlavní navigace

Velmi vyspělý nástroj pro kyberšpionáž, to je Regin

25. 11. 2014

Sdílet

Společnost Symantec odhalila velmi vyspělý malware zvaný Regin. Ten je údajně často používán v kampaních proti vládám a provozovatelům infrastruktury. Z důvodu sofistikovaných metod, které používá pro odcizení hesel, sledování síťového provozu, zachytávání snímku obrazovky, získání kontroly nad myší, obnovení smazaných dat, se experti domnívají, že byl vytvořen některým ze států za účelem průmyslové špionáže. Kromě počítačového prostředí dokáže fungovat i v mobilních sítích GSM.

Výzkumníci ze Symantecu stále pracují na analýze tohoto backdoor a škod, co mohl napáchat. Dosud jsou si vědomi pouze okolo sta incidentů, ale předpokládají, že byl použit na útoky mnohem většího rozsahu. V analýze by je o velký krok dopředu posunula znalost řídicích serverů, kterou se nyní snaží zjistit.

(Zdroj: CSIRT, SecurityAffairs)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.