Hlavní navigace

Venezuela školí 400 000 lidí v používání open source

15. 6. 2006

Sdílet

Venezuela začala v pondělí realizovat nový program, který by měl 400 000 lidí proškolit v používání open-source programů. Program realizuje Národní centrum pro informační technologie (National Center of Information Technologies) a cílem je v první řadě zaškolit ty, kteří o této problematice neví vůbec nic.

Registrovat se uživatelé mohou v 330 informačních kancelářích po celé zemi. Každý z těchto bezplatných kurzů trvá 24 hodin a nabízí informace o software, hardware a komunikačních technologiích.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2006 16:12

  annonym (neregistrovaný)
  Prezident Hugo Chavez je vysmievanpre populizmus a ine zlociny proti dostojnosti USA.(dennik WWW.SME.SK a tyzdenik ".tyzden")
  Toto je jeho dalsia stranka, preco platit MS?
 • 16. 6. 2006 12:14

  Marv (neregistrovaný)
  No amíkům hlavně vadí, že chce aby ropná pole ve Venezuele patřila státu a američani za ropu platili normální tržní cenu. On je ani nevyhání ani jim neznárodňuje jejich těžařské firmy, jak tvrdí. Jen chce, aby normálně zaplatily a nechovali se, jako by Venezula patřila USA. Proto mu nemůžou přijít na jméno a hážou na něj kde co.
 • 16. 6. 2006 13:59

  Pichi
  ... On je ani nevyhání ani jim neznárodňuje jejich těžařské firmy, jak tvrdí. ...
  A to máte odkud? To jste si vycucal z prstu, nebo vám to zdělil Chavez osobně? No já nevím jak firmám z USA, ale těžařské zařízení jisté brazilské firmy prachsprostě ukradl, dříve se tomu i u nás říkalo znárodnění. Tak teda nevím jak jste to myslel. No možná na hodné USA firmy má jiný metr než na zlé brazilce :-)

Byl pro vás článek přínosný?