Hlavní navigace

Venku je finální verze Qt Jambi

7. 6. 2007

Sdílet

Po několika vývojových verzích a beta vydáních, uvolnila společnost Trolltech knihovnu Qt Jambi. Pokud netušíte, o co se jedná, Jambi je Qt pro platformu Java. K dispozici je pod duální licencí – komerční a GNU GPL. Pro podrobné informace si prostudujte dokumentaci a demonstrační ukázky, stahovat pak můžete ze stránek Trolltechu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 6. 2007 20:46

  miko (neregistrovaný)
  java bude za chvilu kompet GPL, ak checm nativny vzhlad tak pouzijem SWT... € 1420, resp € 2840 (za 3 platformy) je dost vela podla mna za qt binding do javy (ok asi to vie toho aj viac ale aj tak ... )
 • 7. 6. 2007 23:06

  mys elf (neregistrovaný)
  Ano, cenová politika TrollTechu je brutální, kdyby bylo stálo Qt podstatně méně, mohlo převálcovat s přehledem konkurenci a mohla být na světě komerčních multiplatformních aplikací. Osobně mám podezření, že se TrollTech zalekl možné hrozby Microsoftu. No ale je super, že aspoň na GPL aplikace je Jambi k dispozici zdarma.
 • 6. 10. 2007 16:18

  kaapo (neregistrovaný)
  Ano sice tolik euro chcou, ale na strankach lze pro zacinajici programatory a firmy uplatnit nejakou starter edici, ktera je za 40% ceny (takze 60% sleva). A to uz je celkem pouzitelny.