Hlavní navigace

Většina antivirů pro Android funguje špatně nebo vůbec

18. 3. 2019

Sdílet

Telefon malware Autor: Depositphotos

Společnost AV-Comparatives, která se zaměřuje na testování antivirových řešení, zveřejnila výsledky podrobných testů 250 antivirů na operačním systému Android. Výsledek je neradostný: většina řešení funguje velmi špatně nebo dokonce vůbec. Některé antiviry označovaly za viry samy sebe a jiné netestují vůbec nic.

Jen 80 z 250 testovaných antivirových řešení projde základním testem a odhalí alespoň 30 % virů v testovacím prostředí. Ukázalo se tak, že velká část aplikací vůbec neskenuje kód stahovaného software, ale funguje na základě blacklistů serverů nebo názvů souborů.

Jiné fungují obráceně a hlásí ve výchozím stavu všechny stahované aplikace jako problémové, pokud není jejich název na whitelistu. To je také důvod, proč některé „antiviry“ označovaly za podezřelé samy sebe – autoři zapomněli dát název do seznamu povolených jmen.

Přesto se i v této změti najdou kvalitní a funkční kousky, 23 testovaných aplikací bylo schopno detekovat úplně všechny předložené vzorky. Zřejmě nepřekvapí, že jsou mezi nimi zvučná jména jako Avast, AVG, Eset, F-secure, Kaspersky Lab, McAfee a Symantec.

(Zdroj: ZDNet)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.