Hlavní navigace

Vězeň propuštěn na základě e-mailu, který sám poslal

30. 3. 2015

Sdílet

Odsouzený podvodník, který si svůj trest odpykával ve věznici v britském Wandsworthu, utekl velmi kuriózním způsobem: pomocí propašovaného mobilu poslal do věznice propouštěcí e-mail. Útěk se zdařil, vedení věznice na podvod skočilo. Pikantní na tom je, že Neil Moore ve věznici seděl za sociální inženýrství.

Příkaz k propuštění poslal jménem soudního úředníka a zjevně to udělal velmi dobře, protože vězeňská služba nepojala podezření a Moora propustila. Přišlo se na to až o tři dny později, když za ním přišel právník a ve věznici ho nenašel. Nakonec se ale uprchlík sám po několika dnech vzdal.

Při útěku využil svých zkušeností z kriminálních let, kdy se mu podařilo podvody získat více než milion liber. Vydával se totiž za bankovního úředníka a přesvědčoval velké organizace, aby si u něj „uložily“ velké finanční částky. Dokázal přijímat i telefonní hovory, předstírat přepojení na kolegyni a pak imitovat ženský hlas.


Autor: Copyright (c) 123RF Stock Photos

Ilustrační foto, tihle neumí posílat falešné maily.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.