Hlavní navigace

Více než 3,6 milionů serverů MySQL je dostupných z internetu

2. 6. 2022

Sdílet

MySQL Autor: MySQL

Odborníci z nadace Shadow Server proskenovali internet a hledali přitom otevřené TCP porty 3306, na kterých může poslouchat MySQL server. Objevili přitom více než 3,6 milionů instalací, které odpovídaly na jejich dotazy. Takto otevřený přístup k serveru může vytvářet potenciální prostor pro útočníky.

Podle zveřejněné zprávy jde o servery, ke kterým se skutečně podařilo připojit a získat od nich uvítací hlášku. Celkem odpovídaly servery na  2,3 milionech adres IPv4 a 1,3 milionech adres v IPv6. Tvůrci zprávy se nepouštěli dále a nezkoumali, jestli takto otevřené servery dávají kolemjdoucím přístup k nějakým skutečným datům.

Nejvíce takto dostupných serverů na IPv4 bylo objeveno ve Spojených státech (740 tisíc), v Číně (296 tisíc), v Polsku (208 tisíc) a v Německu (175 tisíc). Po IPv6 bylo nejvíce MySQL serverů dostupných ve Spojených státech (461 tisíc), Nizozemsku (296 tisíc), Singapuru (218 tisíc) a Německu (174 tisíc).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.