Hlavní navigace

Virtuální Bastlírna vol. 18: jak si doma udělat pořádek v hardware

5. 9. 2022

Sdílet

Pájení bastlení elektronika bastlírna Autor: Pixabay

Také máte doma spoustu různých Arduin, modulů, minipočítačů, součástek, kabelů a jiných užitečných věcí? Přijde vám pracné si vést evidenci v Excelu? Bastlíři z projektu MacGyver SliconHill jsou na tom úplně stejně a proto si vyzkoušeli software InvenTree včetně pluginu pro import z eshopů Ki-nTree. Na další Virtuální Bastlírně vám tak rádi ukáží, jak z domácího chaosu udělat pořádek.

Co bastlíři ještě ve světě našli za novinky? Že ESP32 s novou verzí SDK umí detekovat přítomnost lidí a jejich pohyb jen z diagnostických dat Wi-Fi? Jak se dělá NFC tag s e-ink displejem napájený čistě z NFC? A že pro odeslání UDP packetu na ethernetu potřebujete vlastně jen TX pin?

V záloze pak mají vysvětlení funkce stojánků v MacDonaldu (věděli jste, jak funguje jejich rádiová část?). Ale ať už vás zaujalo cokoliv z nabízených témat, chcete ukázat nějaký svůj bastl a nebo si jen potřebujete postěžovat na nedostatek volného času, doražte na Virtuální Bastlírnu – virtuální setkání (nejen) ajťáků, bastlířů, elektroniků, fyziků.

Příští Virtuální Bastlírna se pod taktovkou projektu MacGyver studentského klubu SiliconHill bude konat v pondělí 5. září od 20:00 minimálně do 22:00 (ale obvykle končí o dost později). Odkaz na konferenci se před samotnou akcí objeví na bastlířské wiki.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?