Hlavní navigace

Virtuální operátor BLESKmobil: je levný, ale mohlo to být lepší

31. 10. 2012

Sdílet

Lupa.cz dnes píše o novém virtuálním operátorovi BLESKmobil, který by měl 7. listopadu začít nabízet své služby. Do příchodu virtuálních operátorů se vkládají velké naděje a mnozí doufají, že konečně zachrání náš „specifický trh“. Nabídka BLESKmobilu je jednoduchá: jeden předplacený tarif, 2,50 Kč/minutu do všech sítí, 1,50 Kč za SMS a data 50 MB/den za 20 Kč nebo 100 MB/měsíc za 100 Kč.

Jiří Peterka v článku upozorňuje na omezenou platnost kreditu, který je třeba vyčerpat vždy za tři měsíce. Pokud uvážíme, že minimálně lze dobít 200 Kč, pak nám vyjde, že naše minimální měsíční útrata musí být 67 Kč. Podle mého názoru je právě toto klíčovou charakteristikou nabídky nového operátora: potřebuje si zajistit nějaké minimální výnosy, a jelikož funguje jen na předplacené bázi, tak si je zajišťuje právě tímto způsobem, kdy výrazně zkracuje platnost kreditu, píše se Jiří Peterka.

BLESKmobil je tedy levný, ale mohl by být ještě výrazně levnější. BLESKmobil se dostal celkem výrazně pod hladinu cen běžných předplacených služeb stávajících operátorů, které nenutí k pravidelné minimální útratě. Dostal se dokonce i pod úroveň cen těch předplacených služeb u ostatních operátorů, které nutí zákazníka k určité minimální měsíční útratě. Na druhu stranu BLESKmobil zůstal ještě dost nad hladinou služeb s nulovým či malým paušálem, na kterou se mohou dostat firemní zákazníci, například když hledají svého operátora v aukci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?