Hlavní navigace

Vivaldi 2.4 přináší nové možnosti přizpůsobení

28. 3. 2019

Sdílet

Vivaldi

Vývojáři uvolnili novou verzi prohlížeče Vivaldi s označením 2.4. Nově je možné přizpůsobovat si nástrojové lišty, upravit tlačítka na panelech, rychle přidat více otevřených panelů do záložek, přepínat snadno mezi více uživatelskými profily či použít integrovanou kalkulačku.

Vivaldi je postavené na čerstvém Chromiu 73, můžete stahovat z domovské stránky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2019 8:01

  K>

  Milá redakce, tady vidíte ukázkový zápor hodnotícího systému příspěvků. k3dAR přidal příspěvek související se zprávičkou, není urážlívý, rozšiřuje zprávičku o další informace. Ale přesto stav palců nahoru/dolů je 1:6.

  Dřív nad tím mohl člověk mávnout rukou. Ale dnes takové hodnocení přímo ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku.

 • 29. 3. 2019 8:30

  Filip Jirsák

  Neřekl bych, že rozšiřuje zprávičku o další informace. Ve zprávičce je napsáno, že umožňuje přizpůsobit nástrojovou lištu, nepíše vůbec nic o tom, jakým způsobem. Pokud někdo kteroukoli z těch novinek chce používat, měl by se podívat na popis na stránkách Vivaldi – a tam je to použití shiftu prezentováno asi stokrát. Takže já jsem to hodnotil jako naprosto zbytečný příspěvek.

  Ale dnes takové hodnocení přímo ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku.
  Na to jste přišel jak?

 • 29. 3. 2019 14:38

  K>

  Mno. hodně jsem přemýšlel jestli vůbec reagovat, ale je pátek odpoledne a mám čas než pojede vlak. Bohužel mám pocit že to co tady píšu je příliš triviální a že by přece neměla nastat situace aby se na to ptal pravidelný návštěvník rootu.

  "Neřekl bych, že rozšiřuje zprávičku o další informace." - rozšiřuje. To je prostě fakt. V příspěvku je informace která není ve zprávičce. Druhá věc je, že tobě přijde ta přidaná informace zbytečná. To je ale tvůj pohled. Zbytečnost je relativní. Mně třeba zbytečná nepřijde, holt nepročítám popisy všech novinek všech verzí každého programu co používám.

  Jak hodnocení ovlivňuje publikaci dalšího - mno, viz tady:
  https://www.root.cz/redakce/kvalita-nazoru/
  "bude se vaše renomé blížit nule, což bude mít za následek jediné – vaše příspěvky nebude nikdo číst, protože je neuvidí"
  "lidé s dostatečně vysokým renomé získají jistá privilegia, například možnost publikovat zprávičky bez kontroly editora a podobně."

 • 29. 3. 2019 17:08

  Filip Jirsák

  "Neřekl bych, že rozšiřuje zprávičku o další informace." - rozšiřuje. To je prostě fakt. V příspěvku je informace která není ve zprávičce.
  V příspěvku také není informace o počtu měsíců Saturnu, přesto by uvedení takové informace zprávičku nerozšiřovalo. Zprávičku totiž nerozšiřuje uvedení jakékoli informace, která ve zprávičce není. Podstatné je i to, jestli ta další informace souvisí s tématem zprávičky, ale není snadno dosažitelná ze zprávičky.

  Zbytečnost je relativní. Mně třeba zbytečná nepřijde, holt nepročítám popisy všech novinek všech verzí každého programu co používám.
  Ano, zbytečnost je relativní. Ale od toho, abych se dozvěděl detaily nových vlastností, je ve zprávičce ten odkaz. To, že popisky novinek nepročítáte, s tím komentářem vůbec nesouvisí. Podstatné je to, jestli kdybyste tu funkci Vivaldi chtěl použít, jestli si pročtete ty novinky, nebo jestli to budete hledat v komentářích pod zprávičkou na Rootu.

  Zkuste se na to podívat z opačné strany. Představte si, že by podobné komentáře napsalo víc uživatelů. Takže bychom měli v diskusi různé komentáře, ve kterých by byly krátké úryvky toho, co je popsané na stránce odkazované na začátku zprávičky. Pořád ještě by vám to nepřipadalo zbytečné?

  Jak hodnocení ovlivňuje publikaci dalšího - mno, viz tady
  Vy jste nepsal o „publikaci dalšího“, ale o „publikaci dalšího příspěvku“ – příspěvkem rozumím komentář.

  Pokud vím, ty palce se dnes k ničemu nepoužívají, jenom se zobrazují. To publikování zpráviček tady bez kontroly editora tu myslím nikdy implementováno nebylo, tím potlačováním zobrazení si nejsem jistý – každopádně dnes to nefunguje, protože všichni mají auru minimálně 10, přičemž takové příspěvky se zobrazují všem.

 • 30. 3. 2019 21:16

  K>

  Kontrola editorem implementována je. Nevěříš tomu co se o tom píše na rootu, něvěříš tomu co píšu já, diskuze tedy naprosto ztrácí smysl. Prostě si založ nový účet a zkus si to.

 • 31. 3. 2019 10:33

  Filip Jirsák

  To jste to hodně zestručnil. Předpokládám, že jste tím myslel „je implementováno publikování zpráviček bez kontroly editorem uživateli s vysokým hodnocením“. To bych samozřejmě nemohl zkoušet s novým účtem, který nemá vysoké hodnocení, ale naopak se současným účtem. Na stránce Jak psát zprávičky se píše: „Zprávičky zadávají členové redakce, ale podílet se na nich můžete i vy.“ Když jsem před nějakou dobou posílal zprávičku k publikování, byla schvalována někým z redakce, a to jsem měl stejné hodnocení, jako dnes. Navíc tu Petr Krčmář v diskusích několikrát psal, že hodnocení se dnes k ničemu nevyužívá. Navíc to vypadá (a Petr to myslím také někde psal), že už se hodnocení uživatelů ani nepřepočítává – všimněte si, že nové účty mají trvale hodnocení 10.
  Takže věřím tomu, co se o tom píše na Rootu, věřím tomu, co o tom psal Petr, věřím své vlastní zkušenosti, a na základě toho všeho si myslím, že na té stránce o auře jsou prostě jen zastaralé informace. Nevěřím tomu, co píšete vy, protože jste se odkázal na jedinou stránku, která je podle všech mně dostupných informací zastaralá.
  A také nevěřím tomu, co píšete, protože píšete dost mlhavě a spíš to vypadá, že se snažíte vykličkovat z toho, co jste na začátku napsal, místo abyste přiznal, že jste se prostě spletl. Začal jste tvrzením, že hodnocení „ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku“. Když v souvislosti s diskusními příspěvky, komentáři, napíšete „další příspěvek“, pochopil jsem to tak, že myslíte, že hodnocení ovlivňuje publikování dalšího komentáře. Což tak ale není. Pak jste to „vysvětlil“, že „dalším příspěvkem“ jste nemyslel další komentář, ale něco jiného, zprávičku. A když jsem vám vyvracel, že hodnocení komentářů nemá vliv ani na publikaci zpráviček, reagoval jste „protitvrzením“ že „kontrola editorem implementována je“. Což je ukázkový argumentační faul, to tvrzení je sice fakticky naprosto správně, ale nevyvrací nic z toho, co jsem napsal já, ačkoli se tváří jako polemika. Vy jste totiž přišel s tvrzením, že hodnocení příspěvků má na něco vliv, takže nejde o to, zda je implementována kontrola editorem, ale o to, zda dobré hodnocení příspěvků znamená, že je kontrola editorem přeskočena. Jako nenapravitelný optimista věřím, že jste svůj komentář jen nešťastně formuloval, ale kdybych to měl hodnotit čistě věcně, vypadá to spíš jako argumentační klam zvaný „úhybný manévr“.

 • 2. 4. 2019 8:10

  K>

  Předpokládáš špatně.
  Jo, já jsem si špatně všiml že na stránce o auře se píše zároveň o zprávičkách a zároveň o komentářích (=příspěvek) a zkopíroval jsem větu navíc.

  Ale stále na stránce o auře je tvrzení že při malé auře "vaše příspěvky nebude nikdo číst, protože je neuvidí".

  Dále platí, že nové příspěvky musí projít schválením redakce pokud je aura malá, to implementováno je (vlastní zkušenost, snadno ověřitelné založením nového účtu). Tedy malá aura ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku (=komentáře).

  Palce dolů -> malá aura -> ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku.

 • 3. 4. 2019 7:47

  Filip Jirsák

  Aha. Takže si opravdu jen vymýšlíte, a když na to upozorním, kličkujete a vymyslíte si něco jiného.

  Ale stále na stránce o auře je tvrzení že při malé auře "vaše příspěvky nebude nikdo číst, protože je neuvidí".
  Ano, registrovaní uživatelé si mohou skrýt komentáře uživatelů s aurou nižší než 10 (zvolit si mohou v krocích po 1 bodu). U neregistrovaných je ta hranice nastavená (logicky) napevno, předpokládám, že je to také těch 10. Zároveň se dnes aura nepřepočítává a každý nově registrovaný začíná s aurou 10. Z předchozích věcí plyne, že množina uživatelů, jejichž příspěvky někdo díky auře neuvidí, je prázdná.

  Dále platí, že nové příspěvky musí projít schválením redakce pokud je aura malá
  Neplatí, nezávisí to na auře.

  to implementováno je (vlastní zkušenost, snadno ověřitelné založením nového účtu).
  Pořád děláte z vlastních pozorování chybné závěry. Schvalování komentářů je na auře nezávislé. Což je logické, vzhledem k tomu, že s aurou nijak nepracuje. Příspěvky nových uživatelů vskutku musí projít schválením redakce, a redakce se může rozhodnout, že danému uživateli povolí publikování bez schvalování. A kdykoli mu zase toto právo může odebrat. Na auře to nijak nezávisí, je to čistě na posouzení redakcí.

  Tedy malá aura ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku (=komentáře).
  Jak jsem vysvětlil výše i v předchozích komentářích, neovlivňuje.

  Palce dolů -> malá aura -> ovlivňuje publikaci dalšího příspěvku.
  Neplatí ani jedna implikace. Palce neovlivňují auru a aura neovlivňuje publikaci dalších příspěvků.

  To všechno jsem vám už ale psal, tak snad to pochopíte alespoň napodruhé.

 • 3. 4. 2019 10:51

  K>

  Mno, upřímně, dokud tu nebude přímé vyjádření redakce, tak celá ta debata nemá smysl, že ano? Možná Petr Krčmář někde napsal, že se aura nepoužívá, ale jediné co máme je ten odkaz na stránky o auře.

  Příště prosimtě zkus vést diskuzi méně konfrontačním stylem.

 • 3. 4. 2019 12:02

  Filip Jirsák

  Ona jaksi vůbec nedává smysl diskuse o tom, jak je je implementováno schvalování komentářů a jak fungují palce. Způsob, jak je to implementováno, totiž je daný, je to fakt, není to věcí názoru. Takže jediný problém je ta fakta zjistit. Není pravda, že odkaz na stránky o auře je jediné, co máme. Mimochodem, i na té stránce by vás mohlo trknout, že tam není ani čárka o schvalování komentářů redakcí. O schvalování komentářů je naopak článek Po dvaceti letech měníme diskuse, chceme je udělat užitečnější pro čtenáře, ve které byla tato změna představena. Tam naopak není nic o palcích nebo auře. Takže vaše spekulace, že palce ovlivňují zveřejňování příspěvků, jsou jen ničím nepodložené spekulace. Ale dozvědět se, jak to funguje, jste chtěl vy, ne já, takže je na vás, abyste si informace dohledal.

  Jinak já jsem se jen slušně zeptal, jak jste přišel na to, že palce ovlivňují zveřejnění příspěvku. Myslel jsem, že jsem třeba něco přehlédl. S průpovídkami o tom, jak se na něco tak triviálního může ptát pravidelný návštěvník, jste přišel vy. Když vy nebudete psát konfrontačním stylem, ostatní vám nebudou konfrontačním stylem odpovídat.

 • 29. 3. 2019 8:39

  Petr Krčmář

  Víme o tom, je jasné, že ty palce v současné podobě nefungují. Děláme na tom, je to součástí většího projektu, ve kterém se bude měnit vzhled diskusí – třeba se vylepší odsazování, aby bylo zřetelnější, kdo na koho reaguje.