Hlavní navigace

Vizualizace: Wi-Fi sítě v největších světových městech

4. 9. 2015

Sdílet

Počet Wi-Fi routerů na světě rychle roste, v současnosti je podle odhadů aktivních cca 900 miliónů zařízení. Takové číslo je ale velmi těžké si představit. Společnost Mapbox proto vzala data firmy Skyhook a vytvořila mapovou vizualizaci pokrytí Wi-Fi v několika světových městech. Jedná se o San Francisco, Tokio, Chicago, New York a Londýn. Každá jedna tečka na mapě představuje jeden přístupový bod. Nejhustší pokrytí vykazuje newyorský Manhattan, viz obrázek.

(Zdroj: Business Insider)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2015 20:03

  Mike (neregistrovaný)

  Když to vidím, je mi líto toho obrovského nevyužitého potenciálu. To by panečku byly mesh sítě - funkční i při katastrofách (alespoň dokud jde elektřina), necenzurovatelné, nezáviské na operátorech... škoda, obrovská škoda :-(

 • 7. 9. 2015 8:10

  Trident (neregistrovaný)

  A kolik routeru na sebe vidi? Myslíš si ze třeba v USA je tak velká diverzita připojení jako u nás? Aby ti nějaký fungující prvek propojil ostrůvky? Jak bys omeshoval přeshraniční spoje? Přes někoho kdo má satelitní pripojeni? Dokud nebude wifi fungovat s jednou vystrcenou anténou ven a trochu inteligentnim řízením rádiových zdrojů, tak to nemá naději na uspech.

  Neboj nejsi první koho to napadlo.

 • 6. 9. 2015 11:35

  mhi (neregistrovaný)

  Nemu https://wigle.net/ to same ?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.