Hlavní navigace

Vláda podpořila nezávislý internet i zavádění DNSSEC a IPv6

21. 3. 2013

Sdílet

Na včerejším jednání vlády byla schválena strategie s názvem Digitální Česko 2.0 – Cesta k digitální ekonomice. Cílem dokumentu je aktualizovat původní verzi strategie, která už v mnohých ohledech  neodpovídala aktuální situaci. Strategii Digitální Česko 2.0 – Cesta k digitální ekonomice a jejímu včerejšímu „posvěcení“ se na blogu sdružení věnuje Jiří Průša z CZ.NIC.

V textu s názvem Vláda podpořila nezávislý internet i zavádění DNSSEC a IPv6 kromě jiného píše: Pro CZ.NIC i internetovou komunitu patří mezi nejdůležitější ustanovení nově vložená kapitola ‚Doménová jména‘, která částečně reaguje na regulační snahy Evropské komise i celosvětový vývoj v oblasti internetu a snahu některých, zejména mimo-evropských států, o kontrolu nad internetem. Nejen ve světle uplynulé Světové konference k mezinárodním telekomunikacím (WCIT 2012) nalezneme v Digitálním Česku 2.0 důležité prohlášení potvrzující v otázkách správy internetu upřednostnění samoregulačních principů před případnými legislativními opatřeními.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 3. 2013 11:32

  Jarda_P

  To je uzasne. Vsichni budou bydlet na ulici nebo ve slumech na skladce, protoze CR budou mit Rusaci skoupenou, jak Karlovy vary, ale budou se pripojovat pres ipv6 s DNSSEC.

 • 22. 3. 2013 0:02

  mpel (neregistrovaný)

  Vazne si myslite, ze _tahle_ vlada nema v _tehle_ zemi nic dulezitejsiho na praci, nez podporovat _tehnle_ obor? Nezamestnanost jde k deseti procentum, presto jiste skupiny lidi ziji z bohatych socialnich davek. Ve skolach pomalu plivou zaci ucitelum do obliceje a ucitele sice nemaji absolutne zadnou predstavu o tom, co by vlastne meli s detmi delat. Zato ti, kteri ji maji, musi drzet hubu a podle statniho ramcoveho vzoru generovat misto vzdelanych deti stado ovci, co umi akorat tak spravne vyplnit prijimacky na VS (delane u jedne firmy) a pokud mozno si na studium na VS (ktere prece vsichni potrebujeme, stejne jako zednici maturitu) vzit pujcku od statu aspon na deset let. Ze zdravotnictvi tecou penize pojistovnam do kapes a kdyz dostane babicka na chate v horach infarkt, jede pro ni sanita 50 km, protoze vsechny blizsi nemocnice "se rozprodaly" nebo "na sebe nevydelaji", protoze zdravi a vzdelani je prece byznys jako vsechno ostatni. Zemedelci nemaji cim zivit rodiny, protoze nase dotace jdou na syry do Francie, ale zato mame v obchode mleko z Polska redene vodou a chleba s pecenymi mysmi uvnitr.

  Potom se v "nezavislych novinach" doctete, ze prumerny plat informatika je mezi padesati a sedmdesati tisici. Opravdu vam prijde, ze je tohle neco, cim by se vlada mela zabyvat?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky