Hlavní navigace

Vláda schválila nový Národní plán výzkumu a vývoje v kybernetické a informační bezpečnosti

13. 5. 2022

Sdílet

NÚKIB Autor: NÚKIB

Vláda schválila Národní plán výzkumu a vývoje v kybernetické a informační bezpečnosti do roku 2025, který navazuje na Národní strategii kybernetické bezpečnosti České republiky. Národní plán [PDF] připravil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve spolupráci s partnery s akademického, státního i soukromého sektoru.

Dokument stanovuje tři strategické cíle k naplnění zmíněných potřeb: identifikovat prioritní výzkumné oblasti, rozvinout podpůrné, analytické a informační zázemí a nastavit efektivní zahraniční spolupráci. Cílem Národního plánu je stanovit prioritní výzkumné oblasti v kybernetické a informační bezpečnosti a konkrétní opatření, které mají za cíl stimulovat výzkumné prostředí v ČR, posilovat spolupráci mezi akademickou, soukromou a veřejnou sférou ve výzkumu, vývoji a implementaci technologií v praxi, a rozvíjet zahraniční spolupráci, píšou autoři ve shrnutí.

Mezi opatření Národního plánu patří mimo jiné zřízení Národního koordinačního centra výzkumu a vývoje v kybernetické bezpečnosti a rozvoj procesu sledování nových trendů v daných oblastech.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.