Hlavní navigace

VMware přichází s virtualizací pro mobilní telefony

6. 3. 2012

Sdílet

Nejnovější virtualizační počin VMware se jmenuje Horizon Mobile a nabízí virtualizaci pro mobilní telefony, tablety a další podobná zařízení. Produkt míří do podnikové sféry a jeho účelem je oddělit svět uživatelských a firemních dat na koncovém zařízení. Uživatelé totiž do firemní sítě přistupují z různých přístrojů, na kterých mají osobní data. Pomocí nástroje od VMware si spustí virtuální stroj, který bude oddělený od zbytku zařízení, jeho obsah bude šifrovaný a spojení bude probíhat přes šifrovanou firemní VPN.

Dostat virtualizaci na mobilní telefon prý nebylo vůbec nic lehkého, protože takové zařízení má omezenou paměť, relativně málo procesorového výkonu a malou kapacitu baterie. Dalším problémem je, že virtuální stroj musí být schopen přistupovat alespoň částečně k hardware telefonu. Jestli je taková platforma provozuschopná, uvidíme během letošního roku, kdy by se Horizon Mobile měl dostat na trh.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.