Hlavní navigace

Vodafone má velký výpadek sítě (aktualizováno)

16. 11. 2012

Sdílet

Zákazníci českého mobilního operátora Vodafone hlásí problémy se sítí. Potvrzuje to i Vodafone na Facebooku: „Momentálně se někteří zákazníci mohou setkat s omezenou kapacitou sítě. Intenzivně pracujeme na nápravě.“ Výpadky jsou zaznamenávány po celé republice, podle všeho jsou problémy pouze s příchozími hovory a odchozí by měly fungovat.

Aktualizováno: Vodafone poslal delší vysvětlení situace na TwitLonger:

„Od 8:40 došlo ke snížení kapacity příchozích hovorů do sítě Vodafone. Mezi 9:00 a 9:50 příchozí hovory do naší sítě nefungovaly vůbec. Krátce před desátou se začala kapacita rychle obnovovat a po desáté hodině se již většina příchozích hovorů do naší sítě uskutečňovala.

Odchozí hovory do jiných sítí probíhají celou dobu bez komplikací. Zákazníci, kteří se mezi 8:40 a 9:50 přemístili na delší vzdálenost, mohli zaznamenat potíže i s datovými a SMS službami. Kapacitu sítě stále navyšujeme, zákazníci už by měli komplikace zaznamenat jen v minimální míře. Pokud u někoho přetrvávají, doporučujeme vypnout a zapnout telefon. Všem, kteří potíže zaznamenali, se velice omlouváme.“

Druhá aktualizace: Vodafone svým významným zákazníkům rozeslal omluvný e-mail, podle kterého už by mělo být vše v pořádku. Naši technici od ranních hodin intenzivně pracovali na nápravě. V současné době jsou již mobilní služby opět funkční. Nyní se provádí detailní analýza s cílem nastavení kontrolních mechanismů, aby se tento druh výpadku neopakoval.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 11. 2012 14:33

  R

  A já si už myslel, že moje N900 má v sobě kurvítko a musím si koupit nový telefon.
  Ano, asi půlhodinu jsem bojoval s tím, že jsem se nejprve nemohl připojit s GPRS a poté když jsem usoudil, že přetekla míra používání telefonu a restartoval jsem jej, tak se nemohl do GSM sítě připojit vůbec. Trochu mě to znervoznělo a přemýšlel jsem kde seženu další funkční N900.
  Naštěstí se telefon po 10hodině chytil a teď vím co bylo příčinou tohoto zážitku.

 • 17. 11. 2012 10:43

  R

  To je fakt, mohli by slevnit ceny za hovor/minuta a hlavně ten jejich báječný neomezený internet omezit u nejslabšího tarifu na 300MB FUP, protože ten jejich 150MB FUP je na měsíc k ničemu. To je tak na komunikaci po IRC a Jabberu a občasně si najít spoj na dpp.cz/idos . Buh ví, jestli to nebyl nějaký bezpečnostní útok :) a to má člověk svěřit své soukromí takové firmě? :)

 • 17. 11. 2012 15:45

  Jindra Šaur

  "Druhá aktualizace: Vodafone svým významným zákazníkům rozeslal omluvný e-mail"

  Teď se ukáže, koho Vodafoun považuje za významného zákazníka. Kdo nedostal mail, ten je z kola ven :-))