Hlavní navigace

Vodafone nabídne CDMA připojení od společnosti U:fon

11. 8. 2010

Sdílet

Výstavba 3G sítě společnosti Vodafone pokračuje a už je pokryto několik velkých měst (Praha, Brno, Karlovy VaryOstrava, Olomouc). Stále je to ale velmi málo a čeští operátoři obecně v podpoře rychlého mobilního připojení za zbytkem Evropy zaostávají. Zřejmě i proto Vodafone uzavřel smlouvu se společností Mobilkom, která provozuje síť U:fon. Svým zákazníkům chce firma přeprodávat rychlá data z U:fona a rozšířit tak možnosti rychlého datování v Česku. Uživatelé Vodafonu tak dostanou speciální modem, který využije jak zmíněnou domácí 3G síť, tak i CDMA u U:fona.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2010 10:17

  Forte (neregistrovaný)

  Mám U:fona od roku 2008 jen proto, že to byl nejlevnější mobilní internet. Jenže nyní všem známým říkám: nebrat, nebrat nebrat! Na vesnici, kde to není moc využívané, ani rušené, funguje U:fon obstojně, ale v Praze přímo v centru je to přesný opak. Již dlouho nedosahuji vyšších rychlostí, než průměrných cca 4 kb/sec., přičemž se mi připojení samo zhruba dvakrát do hodiny restartuje. Čili větší objem dat nemůžu stáhnout jinak, než skrze torrent a i jemu musím ručně pomáhat pokaždé, když Ufonova síť vypadne.
  Jediná výhoda v mém Ubuntu 10.04 je ta, že Ufon narozdíl od Woken nepotřebuje ten svůj software na připojení a Ubuntu se mi automaticky připojí pokaždé, když zasunu modem do USB.
  Pamatuji také svůj přechod z tehdejšího pomalého Ufonova internetu na Fofr internet. Znamenalo to hodinu a třičtvrtě tápání a improvizování na prodejně Dat-art v Praze, kde nikdo nevěděl, včetně zaměstnanců U:fona na telefonu, jak se ten přechod správně řeší. A když člověk něco po nich chce skrze jejich zákaznické centrum, tak zjistí, že komunikace s nimi je fakt jako s Ufonem. Od toho jistě pramení název tohoto operátora.
  Vzkazuji všem dalším: U:fona nebrat!

 • 14. 9. 2010 12:43

  Ufon (neregistrovaný)

  Tady je výsledek měření s Ufonem na Linux Mint..Ufona mám 3roky a jsem spokojen :-)
  http://rychlost.cz/rh/20103652274-0efffd8cf4.html
  Download: 1 036,02 kbit/s (129,50 kB/s)
  Upload: 435,90 kbit/s (54,49 kB/s)
  Možná Vámi překročené FUP způsobí omezení na asi 7kB,tak jestli to není ten problém..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.