Hlavní navigace

Vodafone spouští testovací provoz LTE v Karlových Varech

5. 6. 2013

Sdílet

Prvním městem, v němž Vodafone spustí nejrychlejší dostupnou technologii pro mobilní přenos dat LTE, jsou Karlovy Vary. Technologie je nainstalována na dvaceti základnových stanicích v centru a blízkém okolí tohoto lázeňského města, takže pokrývá zhruba 44 tisíc obyvatel. V tuto chvíli je provoz pouze testovací, do komerčního provozu plánuje společnost LTE uvést v průběhu léta.

Pro výstavbu sítě jsme použili již přidělené frekvence v pásmu 1800 MHz, říká Tanja Richter, viceprezidentka pro technologie Vodafonu a dodává: Konkrétně v pásmu 2×10 MHz a 2×15 MHz. V této síti nabídneme teoretickou rychlost datových přenosů až 100 Mbit/s.

Síť LTE umožní kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí služby CS FallBack. Ta funguje tak, že na telefonu připojeném k síti LTE převede hlasový hovor do 3G, případně 2G sítě. Výhodou je, že síť LTE tak mohou využívat nejen datové karty, ale i běžné mobilní telefony s podporou LTE.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 6. 2013 8:46

    walkeer_CZ (neregistrovaný)

    Jestli to chapu dobre, tak by to mohlo byt kompatibilni s evropskou GSM verzi iphone 5, ze?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.