Hlavní navigace

Vychází odlehčená verze Zorin OS 8 s přívlastkem Lite

10. 4. 2014

Sdílet

Zorin OS si klade za cíl ulehčit přechod z Windows do linuxového světa, proto není divu, že svým nastavením a ergonomií připomíná právě systémy z microsoftí rodiny. Distribuce Zorin OS staví na Ubuntu, ve své osmé verzi tvoří jeho základ podzimní vydání 13.10.

Zorin OS, stejně jako spousta jiných distribucí, nabízí také deriváty sloužící k jiným účelům nebo jiným hardwarovým konfiguracím, Zorin OS Lite je postaven na Lubuntu s prostředím LXDE. Svým zaměřením míří spíše na starší hardware, popřípadě uživatele, kteří jednoduše preferují LXDE. Novinky v nové verzi se zúžily spíše na vyšší verze balíčků.

(Zdroj: Distro Watch

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2014 22:17

  volani.webnode.cz (neregistrovaný)

  13.10 - to vydali brzo..
  Podpora za chvíli končí..
  Skoro mě připadá že je lepší dělat jen TLS verze a občas dát nový kernel.. + aktualizovat základní věci jako je prohlížeč, komunikační SW, bezpečnostní záplaty atd. Co se hodně mění, opravuje a používá se to přímo s internetem..
  LXDE chce ale 512 MB RAM, což mě připadá jako dost problém...
  Mám NTB kde je 192MB RAM a na víc nejsou sloty.. :)
  U Zorinu píšou jen 128 MB RAM, otázka je jestli to odpovídá realitě a i to nabootuje do Xek... Win 95 běhal i se 4 MB RAM.. Linux s grafikou se hold do toho těžko vleze..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Němec studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě. Čtyři roky se zajímá o svět open source a dění kolem operačního systému Linux.