Hlavní navigace

Vydání Debianu Etch prý blokují někteří vývojáři

19. 12. 2006

Sdílet

Původně bylo vydání Debianu Etch plánováno na 4. prosince 2006. Podle blogu Andrease Bartha prý za zpoždění mohou někteří vývojáři, kteří zpomalují práci ostatních. Andreas Barth je vývojářem Debianu a má na starosti vydání nové verze. Podle jeho slov někteří vývojáři přestali pracovat dostatečně efektivně. „Někteří lidé, kteří dříve odváděli dobrou práci, nyní podstatně snížili svou angažovanost. Nic jsem s tím nemohl udělat, stalo se to dřív, než jsem začal naplno pracovat na vydání. V celkovém součtu se to ale projevuje,” napsal Andreas Barth.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2006 21:56

  Roger (neregistrovaný)
  Ta zprava je prinejmensim nepresna. Jde o to, ze nekterym vyvojarum se nelibi, ze dva (zminovany Andreas a Steve Langasek) dostali za mesic prace s vydanim na plny uvazek zaplaceno od projektu Dunc Tank, jehoz cilem je shromazdovat penize pro placeni vyvojarum.
  Nekteri z nevybranych se urazili a zahajili "prostestni stavku", nektere to mozna jen znechutilo a ztratili zapal do prace.
  Ted se vedou dlouhe diskuse (obcas i flamy), jestli to byl s placenim dobry napad, jestli jen mely byt jinak rozdelovany penize, jestli se ti ostatni urazili kvuli vlastni detinskosti, jestli jim to vubec muze mit nekdo za zle apod.
  Ostatne i zminovany Andreas Barth se nechal slyset, ze to takhle spatne, jak to nekteri vykladaji, nemyslel. Mozna by to chtelo mene senzacnosti :) Holt pro zmenu jednou Debian nevyjde podle planu.
 • 20. 12. 2006 11:51

  Pichi
  ... Holt pro zmenu jednou Debian nevyjde podle planu.
  Podle, kterého plánu? Dle mého soudu vyjde podle původního plánu a tedy vyjde tehdy, až bude hotový ;-)
 • 23. 12. 2006 22:10

  Petr Baláš (neregistrovaný)
  IMHO protestuje malá ale velice hlasitá skupinka lidí. Byly tuším že už dvě hlasování zda to vývojářům vadí a kupodivu většina lidí neprotestovala. Bohužel pak se někteří křiklouni pustili do sabotáže vydání nové verze - hromadné hlášení chyb které sice jsou formálně chybami a do následujícícho vydání je bude nutné opravit ale dnes je nemá cenu řešit ani jinak nazvat nemůžu.
  Jinak vydání Debianu mělo snad vždy zpoždění takže křičet, že tentokráte bude vydání zpožděno mi přijde trochu mimo.
 • 23. 12. 2006 22:12

  Petr Baláš (neregistrovaný)
  A ještě ad peníze - doporučuji podívat se, kolik ti lidé dostali měsíčně a podícvat ce na platy v zemi kde tito lidé žijí.
 • 20. 12. 2006 9:55

  Ondřej Surý
  > Podle blogu Andrease Bartha prý za zpoždění mohou někteří
  > vývojáři, kteří zpomalují práci ostatních.

  Ne, na tom blogu se nic takového nepíše a už je tam i update, který se proti této disinterpretaci ohrazuje. Bohužel novinářská práce u nás spočívá zjevně jen v tupém kopírování zahraničních článků bez přečtení původního zdroje. A pak to vypadá přesně takto.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.