Hlavní navigace

Vydání LTS verze Ubuntu se možná opozdí

13. 7. 2009

Sdílet

Podle rozhovoru s Markem Shuttleworthem na derStandard.at se možná příští vydání LTS (Long Term Support ) verze Ubuntu protáhne. Může za to snaha synchronizovat zmrazení vlastností v Debianu a Ubuntu. Obě strany jsou otevřeny diskusi a právě zmrazení je ten správný čas, kdy si mohou sednout ke stolu a rozhodnout se, na které hlavní komponentě budou spolupracovat. Tento krok je důležitý také pro upstream, který může vydávat nové verze na základě plánovaného vydání obou distribucí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 2009 19:10

  bez přezdívky

  synchronizovať s Debianom? hmm… čo keby rovno sa Ubutnu zmenilo iba na rozšírenie Debianu… takto keď budú synchronizovaný sa im bude lepšie vyberať z package, ktoré pripraví Debian… a opravy v LTS budú iba prekompilované Debian balíčky a možno ani to nie… LTS update aj tak funguje reálne cca 2–3 mesiace a potom sa opravy prudko znížia na… no len zopár… ale to možno bude tým, že jednoducho LTS už žiadnu chybu neobsahuje, tak netreba updatovať :)

 • 13. 7. 2009 19:24

  KLFMANiK (neregistrovaný)

  LTS robi aktualizacie, ale len pre vetvy main a restricted, na ktore robi Canonical support … vo vetvach universe a multiverse zalezi na aktivite komunity (resp. MOTU)

 • 13. 7. 2009 19:35

  marx (neregistrovaný)

  V LTS sú v prevažnej vačšine len bezpečnostné opravy. V main mi visí viacero vecí, ktoré by sa opraviť mali a nič sa s nimi nedeje rádovo mesiace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.