Hlavní navigace

Vyhledávač Seznam.cz se přizpůsobí nastupujícímu HTTPS

10. 7. 2015

Sdílet

Společnost Seznam.cz na svém vývojářském blogu informovala o problému, který se týká stránek komunikujících přes HTTPS. Na rozdíl např. od Googlu, který stránky se šifrovaným spojením lehce zvýhodňuje, je to u Seznamu nechtěně naopak. Zjistili jsme, že stejná stránka je po přechodu z protokolu http na https crawlovaná o něco pomaleji a rankovaná o trochu hůře. Abychom tyto problémy vyřešili, přepracováváme indexaci a rankování https stránek, píše se na blogu firmy.

Úpravy by měly být nasazeny poměrně brzy, přibližně koncem prázdnin. Webům firma doporučuje přechod na HTTPS pozdržet, pokud jim záleží na pozici ve vyhledávání. Změna protokolu z http na https je pro nás změna URL jako každá jiná. Proto budete-li v budoucnu převádět své weby na https, jako vždy doporučujeme při změně adres přesměrovat staré adresy na nové, doplňuje Seznam.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2015 18:21

  Gaupa (neregistrovaný)

  Pro začátek by bylo dobré, aby na šifrovaných stránkách na seznam.cz nebyli nešifrované reklamy. Např. reklamy na https://login.szn.cz/ Pak bych řešil ostatní...

 • 11. 7. 2015 11:05

  Filip Jirsák
  Stříbrný podporovatel

  szn.cz je doména, kterou Seznam,cz používá jako "technickou" doménu - např. pro CDN pro obrázky a skripty. Mít tam i přihlašovací stránku je zvláštní, ale https://login.szn.cz je oficiální přihlašovací stránka Seznamu. Ostatně, stačí si na tu adresu kliknout a podívat se na certifikát.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.