Hlavní navigace

Vyhledávání na desktopu hračkou

3. 7. 2008

Sdílet

San na svém blogu píše o nástroji catfish. Je to frontend pro většinu vyhledávacích nástrojů na Linuxu, který ukazuje sjednocené výsledky v jednoduchém uživatelském rozhraní. S catfish si můžete vybrat z jakého zdroje chcete informace získat. Ne všichni chceme velké vyhledávají daemony jako tracker nebo beagle, a tak místo toho použijeme například find. Díky tomu není ochuzena žádná skupina uživatelů. Catfish podporuje find, (s)locate, doodle, tracker, beagle, strigi a pinot.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 7. 2008 11:49

  cortex.sk
  "Díky tomu není ochuzena žádná skupina uživatelů." myslim ze toto celkom neplati :) najma v pripade, ak nechcem do systemu dalsi predpotopne vyzerajuci softver v gtk.
 • 3. 7. 2008 14:02

  bez přezdívky
  Rozhodne bych trackerd nepovazoval za velky indexovac, alespon co se pametovych naroku tyce[flame], narozdil od Beagle[/flame]. Indexuje mi cely domovsky adresar a za posledni pulrok jsem necitil zadne omezeni v praci, naopak schopnost odpovidat na me dotazy je skvela.

  Nadstavbu pro terminal a locate ci find neoptrebuji. Dva demony pro indexing taky nebeham, takze bych ten program spise videl jako dobre cviceni v programovani.

  Naopak, vsem mohu doporucit nadstavbu Gnome-Do, je to napsane v Mono (a kupodivu to nabiha rychle a pametove naroky taky ok) a je to az prilis navykove ;)