Hlavní navigace

Výpadek aplikací WhatsApp a Messenger přivedl miliony uživatelů k Telegramu a Signalu

Sdílet

Petr Krčmář 7. 10. 2021
Telegram Autor: Depositphotos

Pondělní velký výpadek Facebooku vyřadil na šest hodin z provozu nejen stejnojmennou sociální síť, ale také komunikační aplikace WhatsApp a Messenger. Ty jsou přitom pro své uživatele často naprosto zásadním komunikačním nástrojem, není tedy divu, že se uživatelé rozhlíželi po náhradě. Výpadek nakonec velmi pomohl hlavně aplikacím Telegram a Signal.

Pavel Durov, zakladatel a provozovatel Telegramu, uvedl, že nástroj zaznamenal rekordní počet nových uživatelů. Během jediného dne se připojilo 70 milionů nových uživatelů. Jelikož komunikační aplikaci měsíčně používá půl miliardy lidí, jde o velmi znatelný nárůst. Durov uvádí, že někteří uživatelé v Americe pozorovali kvůli nečekanému návalu zpomalení služby.

Konkurenční služba Signal se také pochlubila nárůstem a uvádí, že přivítala miliony nových uživatelů. Signal je co do počtu uživatelů přibližně desetinový, čemuž odpovídá také řádově nižší počet pondělních nováčků. Nové uživatele během pondělí vítal také Viber, který ale neuvedl žádná čísla.

Našli jste v článku chybu?