Hlavní navigace

Vypínač v ovládacím centru iOS 11 nevypne Wi-Fi ani Bluetooth

21. 9. 2017

Sdílet

Čerstvě vydaný operační systém iOS 11 má novou funkci, které si uživatel pravděpodobně ani nevšimne: vypínače v Wi-Fi a Bluetooth v novém ovládacím centru ve skutečnosti nic nevypínají. Jen vás odpojí a vy tak získáte dojem, že jsou síťová rozhraní skutečně vypnutá. Apple to zdůvodňuje tím, že rozhraní zůstávají v pohotovosti, aby bylo zařízení stále připojeno k Apple Watch či Apple Pencil nebo používat funkce jako AirDrop a AirPlay.

Funkce vás tedy jen odpojí od sítě a dočasně vypne přihlašování k dalším známým sítím. To ovšem jen do chvíle, kdy se například přemístíte k jiné síti nebo, zařízení lokalizujete nebo se nepokusíte k nějaké síti připojit. Pokud chcete rozhraní opravdu vypnout, nesmíte do ovládacího centra, ale do nastavení.

Běžný uživatel sice zřejmě nepozná rozdíl, ale může nabýt falešného dojmu, že rozhraní opravdu vypnul. Vystavuje se tak například různým druhům útoku, například nedávno oznámenému BlueBorne

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.