Hlavní navigace

Výrobce unikátního fotoaparátu L16 přechází na automotive trh

16. 6. 2020

Sdílet

Light L16 Autor: AndroidPit

Společnost Light stojící za unikátním 16-snímačovým fotoaparátem L16 a také na svou dobu unikátní pětičočkovou kamerkou v Nokii PureView 9, končí jak se smartphony, tak se spotřebitelským trhem obecně a přechází k automotive.

Připomeňme, že unikátní foťáček L16 využívající 16 fotomodulků s ohnisky ekvivalentními 28 až 150mm a podporující 4k video, mapování hloubky scény a dodatečné ostření / hloubku ostrosti, se zrodil i díky penězům Google Ventures.

V automotive segmentu může technologie Light stojící na běžném optickém signálu znamenat pro výrobce vozidel benefit, neb opticky je vidět dál (~500m a více), než kam typicky dosáhne ultrazvuk (~10 m), lidar (~150m) či radar (~300m) atd. Light L16 a Nokia 9 PureView tak nejspíš zůstanou jedinými dvěma exempláři koncepčně zajímavé, avšak ve spotřebitelském segmentu nedotažené technologie (čímž vše tak trochu připomíná Lytro).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.