Hlavní navigace

Vyšel Bitcoin Core 0.9, hlavní klient bitcoinové sítě

21. 3. 2014

Sdílet

Po mnoha měsících vyšla nová verze Bitcoin-Qt 0.9, referenčního klienta bitcoinové sítě. Vůbec poprvé však přichází pod novým názvem Bitcoin Core. Přejmenování proběhlo z toho důvodu, aby si lidé tolik nepletli klient a samotný protokol. Významnou novinkou je další omezení možnosti podvrhnout hash transkace. Tato možnost údajně stála za problémy burzy MtGox, která nedávno zkrachovala.

Dále přibyl dialog pro vygenerování žádosti o platbu a při posílání bitcoinů lze nově detailně specifikovat, z které z ovládaných adres se má odeslat jaké množství BTC. Bitcoin Core 0.9 také odstraňuje povinný poplatek při posílání malého objemu bitcoinů. To ale ještě nezaručuje, že transakci těžaři zpracují. Nejspíš se tak stane, ale bude to nějaký čas trvat. Přednost mají transakce zahrnující poplatky a transakce o vyšším objemu.

Poprvé také vyšla 64bitová verze pro systém Windows, která by měla vyřešit problémy s nedostatkem paměti. Více informací o novinkách naleznete na blogu Bitcoin Foundation (laicky), článku na CoinDesku (podrobněji) či v samotných poznámkách k vydání (odborně).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.