Hlavní navigace

Vyšel Boxee 1.5, je to ale poslední verze pro PC

28. 12. 2011

Sdílet

K dispozici je nová verze prostředí Boxee, díky kterému můžete z jakéhokoliv počítače s Windows, Mac OS X či Linuxem udělat HTPC pro sledování multimediálního obsahu v obýváku. Verze 1.5 přináší vylepšenou úvodní obrazovku, nové menu, pohodlnější navigaci, vylepšenou obrazovku s detailem filmu a podobně.

Vývojáři ale oznámili konec podpory Boxee pro PC a od příštího roku se hodlají věnovat už jen embedded krabičkám, jako je například D-Link Boxee Box. Podle firmy je budoucnost televizní zábavy právě ve specializovaných krabičkách, tabletech a mobilech připojených k televizi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 12. 2011 14:46

    Kaacz (neregistrovaný)

    Boxee je jen upravené a rozšířené XBMC (které nadále zůstává jako "aplikace" pro desktopy). Případní zájemci se toho mohou chopit a udělat "fork" Boxee.
    Naopak to vítám. Tým se může více věnovat vývoji vlastního produktu a nemusí řešit bejkárny typu "cosi na čemsi nefunguje". Je to cesta blízká Apple. Vyrobit něco sice na méně zařízení ale pořádně. Držím jim palce. Pořádné dotažení do stavu použitelnosti pro běžné lidi je velká slabina většiny OSS projektů (geekům už to funguje, jdeme na další verzi...).
    Bohužel pro většinu evropy, kde není dostupná většina těch převážně placených služeb (HULU, VUDU, Pandora, ..) to je defakto fuk, protože tu Boxee nemá smysl. I kdyby tu všechno dostupné bylo, vyřešilo by to jen pár procent uživatelů, kterým nevadí absence češtiny. Takže by bylo dobré, kdyby vznikl solidní poskytovatel obsahu orientovaný na české zákazníky. Pak teprve začne mít smysl se o Boxee zajímat. Bez těch premium služeb udělá stejnou službu XBMC s pár pluginy pro free inet služby. Tak to používám u TV na iAtom+ION k plné spokojenosti celé rodiny.

Byl pro vás článek přínosný?